Licee Bucuresti – mediile ultimilor admisi de anul trecut

Iata planul lanul de scolarizare pentru clasa a IX-a – Bucuresti -, in vederea repartizarii computerizate si mediile ultimilor admisi de anul trecut

1. Colegiul National Sfantul Sava
Matematica-informatica: 5 clase / Media ultimului admis: 9,62
Matematica-informatica – bilingv engleza: 1 clasa / Media ultimului admis: 9,78
Stiinte ale naturii: 2 clase / Media ultimului admis: 9,77
Filologie: 1 clasa / Media ultimului admis: 9,56

2. Colegiul National I.L. Caragiale
Matematica-informatica: 3 clase / Media ultimului admis: 8,89
Matematica-informatica – bilingv germana: 1 clasa / Media ultimului admis: 7,90
Matematica-informatica – bilingv engleza: 1 clasa / Media ultimului admis: 9,08
Filologie: 3 clase / Media ultimului admis: 8,59
Filologie – bilingv germana: 1 clasa / Media ultimului admis: 6,78
Filologie – bilingv engleza: 1 clasa / Media ultimului admis: 8,90

3. Colegiul National de Informatica Tudor Vianu
Matematica-informatica: 9 clase / Media ultimului admis: 9,44
(8 clase de intensiv informatica si 1 clasa intensiv engleza)

4. Colegiul National Aurel Vlaicu
Matematica-informatica: 1 clasa / Media ultimului admis: 6,18
Stiinte ale naturii: 1 clasa
Filologie: 2 clase / Media ultimului admis: 6,45

5. Colegiul German Goethe
Matematica-informatica – matern germana: 1 clasa / Media ultimului admis: 8,40
Clase speciale Matematica-informatica – matern germana: 1 clasa / Media ultimului admis: 8,60
Stiinte ale naturii – matern germana: 1 clasa
Filologie – matern germana: 1 clasa / Media ultimului admis: 7,10

6. Colegiul National Ion Neculce
Matematica-informatica – intensiv germana: 3 clase / Media ultimului admis: 8,45
Stiinte ale naturii: 1 clasa / Media ultimului admis: 8,54
Filologie: 1 clasa / Media ultimului admis: 8,36
Stiinte sociale: 2 clase / Media ultimului admis: 8,30

7. Liceul Teoretic Jean Monnet
Matematica-informatica – intensiv informatica: 2 clase / Media ultimului admis: 8,09
Stiinte ale naturii: 1 clasa / Media ultimului admis: 8,07
Filologie – intensiv engleza: 1 clasa / Media ultimului admis: 7,98
Stiinte sociale: 1 clasa / Media ultimului admis: 8,07

8. Liceul Teoretic Constantin Brancoveanu
Matematica-informatica: 1 clasa / Media ultimului admis: 6,65
Stiinte ale naturii: 2 clase / Media ultimului admis: 6,39
Filologie: 2 clase / Media ultimului admis: 6,68 
Stiinte sociale: 2 clase / Media ultimului admis: 6,64

9. Liceul Teoretic Nicolae Iorga
Matematica-informatica: 1 clasa / Media ultimului admis: 9,07
Matematica-informatica – bilingv engleza: 1 clasa / Media ultimului admis: 9,05
Stiinte ale naturii: 1 clasa / Media ultimului admis: 8,89
Filologie: 1 clasa / Media ultimului admis: 8,57
Stiinte sociale: 1 clasa / Media ultimului admis: 8,63

10. Liceul Teoretic Alexandru Vlahuta
Filologie: 2 clase / Media ultimului admis: 7,81
Filologie – bilingv germana: 1 clasa / Media ultimului admis: 4,63

11. Liceul Teoretic Bilingv Miguel de Cervantes
Matematica-informatica: 1 clasa / Media ultimului admis: 8,11
Matematica-informatica – bilingv spaniola: 1 clasa / Media ultimului admis: 7,07
Filologie: 1 clasa / Media ultimului admis: 7,93
Filologie – bilingv spaniola: 1 clasa / Media ultimului admis: 6,47

12. Liceul Teoretic Bulgar Hristo Botev
Matematica-informatica: 1 clasa / Media ultimului admis: 5,18
Filologie: 1 clasa / Media ultimului admis: 6,21
Filologie – matern bulgara: 1 clasa / Media ultimului admis: 5,68

13. Liceul Greco-Catolic Timotei Cipariu
Matematica-informatica: 1 clasa / Media ultimului admis: 4,85

14. Liceul Teoretic George Calinescu
Matematica-informatica: 3 clase / Media ultimului admis: 7,91
Filologie: 3 clase / Media ultimului admis: 7,82

15. Colegiul National Mihai Viteazul
Matematica-informatica: 9 clase / Media ultimului admis: 9,40
(2 clase intensiv limba engleza, 1 clasa intensiv informatica)
Stiinte ale naturii: 1 clasa

16. Colegiul National Cantemir Voda
Matematica-informatica: 3 clase / Media ultimului admis: 9,03
Matematica-informatica – bilingv engleza: 1 clasa / Media ultimului admis: 9,19
Stiinte ale naturii: 1 clasa / Media ultimului admis: 9,06

17. Colegiul National Iulia Hasdeu
Matematica-informatica: 2 clase / Media ultimului admis: 9,17
Matematica-informatica – bilingv engleza: 1 clasa / Media ultimului admis: 9,22
Stiinte ale naturii: 1 clasa / Media ultimului admis: 9,14
Filologie: 2 clase / Media ultimului admis: 8,93
Filologie – bilingv spaniola: 1 clasa / Media ultimului admis: 5,92
Filologie – bilingv engleza: 1 clasa / Media ultimului admis: 9,05

18. Colegiul National Spiru Haret
Matematica-informatica: 2 clase / Media ultimului admis: 9,30
Matematica-informatica – bilingv engleza: 1 clasa / Media ultimului admis: 9,36
Stiinte ale naturii: 2 clase / Media ultimului admis: 9,28
Filologie: 1 clasa / Media ultimului admis: 9,06
Stiinte sociale: 2 clase / Media ultimului admis: 9,12

19. Colegiul National Bilingv George Cosbuc
Matematica-informatica – bilingv engleza: 3 clase / Media ultimului admis: 9,26
Filologie – bilingv engleza: 3 clase / Media ultimului admis: 9,02

20. Colegiul National Emil Racovita
Matematica-informatica: 1 clasa / Media ultimului admis: 7,77
Filologie – intensiv engleza: 1 clasa / Media ultimului admis: 7,65

21. Colegiul National Victor Babes
Matematica-informatica: 1 clasa / Media ultimului admis: 7,79
Stiinte ale naturii: 4 clase / Media ultimului admis: 7,42
Filologie: 1 clasa / Media ultimului admis: 7,49
Stiinte sociale: 1 clasa / Media ultimului admis: 7,52

22. Liceul Teoretic Lucian Blaga
Matematica-informatica: 1 clasa / Media ultimului admis: 6,12
Stiinte ale naturii: 2 clase / Media ultimului admis: 6,35
Filologie: 2 clase / Media ultimului admis: 6,73
Stiinte sociale: 1 clasa / Media ultimului admis: 6,88

23. Liceul Teoretic Mihail Sadoveanu
Matematica-informatica: 3 clase / Media ultimului admis: 7,33
Filologie: 2 clase / Media ultimului admis: 7,42
(1 intensiv limba engleza, 1 intensiv limba chineza)
Stiinte sociale: 1 clasa / Media ultimului admis: 7,32

24. Liceul Teoretic C.A. Rosetti 
Matematica-informatica: 3 clase / Media ultimului admis: 8,04
Stiinte ale naturii: 3 clase / Media ultimului admis: 8,01
Filologie: 1 clasa / Media ultimului admis: 8,14

25. Scoala Centrala
Matematica-informatica: 2 clase / Media ultimului admis: 8,50
(o clasa intensiv engleza)
Matematica-informatica – bilingv franceza: 1 clasa / Media ultimului admis: 8,22
Filologie: 3 clase / Media ultimului admis: 8,21
Filologie – bilingv franceza: 1 clase / Media ultimului admis: 8,00

26. Liceul Teoretic Traian
Matematica-informatica: 1 clasa
Stiinte ale naturii: 3 clase / Media ultimului admis: 5,72
Filologie: 2 clase / Media ultimului admis: 6,40
Stiinte sociale: 1 clasa / Media ultimului admis: 6,32

27. Colegiul National Matei Basarab
Matematica-informatica: 4 clase / Media ultimului admis: 8,95
(o clasa intensiv limba engleza, o clasa intensiv informatica)
Stiinte ale naturii: 2 clasa / Media ultimului admis: 8,96
Filologie: 1 clasa / Media ultimului admis: 8,77
Stiinte sociale: 1 clasa / Media ultimului admis: 8,92

28. Liceul Teoretic Alexandru Ioan Cuza
Matematica-informatica: 4 clase / Media ultimului admis: 8,44
(o clasa intensiv limba engleza, o clasa intensiv informatica)
Stiinte ale naturii: 2 clase / Media ultimului admis: 8,64
Stiinte sociale: 2 clase

29. Liceul Teoretic Dante Alighieri
Matematica-informatica: 2 clase / Media ultimului admis: 7,79
Stiinte ale naturii: 1 clasa / Media ultimului admis: 7,99
Stiinte ale naturii – matern limba italiana: 1 clasa
Filologie: 1 clasa / Media ultimului admis: 8,00
Filologie – bilingv limba italiana: 1 clasa / Media ultimului admis: 4,77

30. Liceul Teoretic Benjamin Franklin
Matematica-informatica: 1 clasa / Media ultimului admis: 7,09
Stiinte ale naturii: 2 clase / Media ultimului admis: 6,99
Filologie: 2 clase / Media ultimului admis: 7,19

31. Liceul Teoretic Nichita Stanescu
Matematica-informatica: 2 clase / Media ultimului admis: 5,49
Stiinte sociale: 3 clase / Media ultimului admis: 6,08

32. Liceul Teoretic Decebal
Matematica-informatica: 1 clasa / Media ultimului admis: 4,36
Filologie: 1 clasa / Media ultimului admis: 6,62
Stiinte sociale: 3 clase / Media ultimului admis: 6,31

33. Colegiul National Mihai Eminescu
Matematica-informatica: 4 clase / Media ultimului admis: 8,60
Stiinte ale naturii: 1 clasa / Media ultimului admis: 8,66
Filologie: 2 clase / Media ultimului admis: 8,45
(o clasa intensiv limba engleza, o clasa intensiv limba franceza)

34. Colegiul National Gheorghe Sincai
Matematica-informatica: 5 clase / Media ultimului admis: 9,34
(o clasa intensiv limba engleza)
Stiinte ale naturii: 2 clase / Media ultimului admis: 9,46
(o clasa intensiv limba engleza)
Filologie: 1 clasa / Media ultimului admis: 9,18

35. Colegiul National Ion Creanga
Matematica-informatica: 2 clase / Media ultimului admis: 8,96
Matematica-informatica – bilingv engleza: 1 clasa
Stiinte ale naturii: 2 clase / Media ultimului admis: 8,92
Filologie: 3 clase / Media ultimului admis: 8,70

36. Colegiul National Octav Onicescu
Matematica-informatica: 4 clase / Media ultimului admis: 7,44
(o clasa intensiv informatica, o clasa intensiv limba engleza)
Filologie: 2 clase / Media ultimului admis: 7,64
Stiinte sociale: 1 clasa / Media ultimului admis: 7,96

37. Colegiul National Gheorghe Lazar
Matematica-informatica: 3 clase / Media ultimului admis: 9,69
Stiinte ale naturii: 3 clase / Media ultimului admis: 9,62
Filologie: 1 clasa / Media ultimului admis: 9,55
Stiinte sociale: 2 clase / Media ultimului admis: 9,54

38. Liceul Teoretic Ion Barbu
Matematica-informatica: 2 clase / Media ultimului admis: 8,35
Stiinte ale naturii: 2 clase / Media ultimului admis: 8,42
Filologie – intensiv engleza: 1 clasa / Media ultimului admis: 8,22
Stiinte sociale: 1 clasa / Media ultimului admis: 8,15

39. Liceul Teoretic Dimitrie Bolintineanu
Matematica-informatica: 2 clase / Media ultimului admis: 6,74
Stiinte ale naturii: 2 clase / Media ultimului admis: 6,91
Filologie: 3 clase / Media ultimului admis: 6,91
(o clasa intensiv engleza)
Stiinte sociale: 1 clasa / Media ultimului admis: 7,28

40. Liceul Teoretic Stefan Odobleja
Matematica-informatica: 3 clase / Media ultimului admis: 7,34
(o clasa intensiv informatica, o clasa intensiv limba engleza)
Stiinte ale naturii: 1 clasa / Media ultimului admis: 7,62
Filologie: 1 clasa / Media ultimului admis: 7,61
Stiinte sociale: 1 clasa / Media ultimului admis: 7,57

41. Colegiul National Elena Cuza
Matematica-informatica: 2 clase / Media ultimului admis: 8,68
Filologie – bilingv engleza: 1 clasa / Media ultimului admis: 8,54
Filologie: 1 clasa / Media ultimului admis: 8,45

42. Colegiul National Grigore Moisil
Matematica-informatica: 4 clase / Media ultimului admis: 8,93
(o clasa intensiv limba engleza, o clasa intensiv informatica)
Stiinte ale naturii: 1 clasa 
Filologie – intensiv engleza: 1 clasa / Media ultimului admis: 8,88

43. Liceul Teoretic Marin Preda
Matematica-informatica: 2 clase / Media ultimului admis: 6,29
Stiinte ale naturii: 1 clasa / Media ultimului admis: 6,88
Filologie – intensiv engleza: 1 clasa / Media ultimului admis: 6,97
Stiinte sociale: 1 clasa / Media ultimului admis: 7,11

44. Liceul Teoretic Tudor Vladimirescu
Matematica-informatica: 3 clase / Media ultimului admis: 7,90
Stiinte ale naturii: 1 clasa / Media ultimului admis: 7,97
Filologie: 1 clasa / Media ultimului admis: 7,94
Stiinte sociale: 1 clasa / Media ultimului admis: 7,73

45. Liceul Teoretic Eugen Lovinescu
Matematica-informatica: 2 clase / Media ultimului admis: 7,42
Filologie: 2 clase / Media ultimului admis: 7,68
Filologie – bilingv portugheza: 1 clasa / Media ultimului admis: 7,13

Vezi aici oferta tuturor liceelor si colegiilor din Bucuresti

Licee Bucuresti – mediile ultimilor admisi de anul trecut
Evaluați acest post